Naročnik: Urad Vlade Republike Slovenije za oskrbo in integracijo migrantov
Številka pogodbe: C1542-23-000141, sklop 1
Trajanje projekta: 21. 11. 2024 – 31. 10. 2025
Ljubljana
|
Cene Štupar – CILJ
|
Veris d.o.o.
|
|
Kranj |
Ljudska univerza Kranj |
Postojna |
Ljudska univerza Postojna |
Cilj izvedbe programa je zagotoviti osebam s priznanim statusom mednarodne zaščite znanje slovenskega jezika, potrebno za uspešno opravljanje preizkusa znanja iz slovenskega jezika na osnovni ravni, oziroma znanje slovenskega jezika na ravni, ki je potrebna za osnovno sporazumevanje. V proces učenja slovenskega jezika so integrirane vsebine iz življenja in dela, ki krepijo integracijo priseljencev v slovensko družbo.
Potrdilo o udeležbi in uspešno opravljenem programu prejme, kdor:
Potrdilo o udeležbi in uspešno opravljenem programu, ki ga izda Cene Štupar – CILJ NI enakovredno javnoveljavni listini, spričevalu o znanju slovenskega jezika na določeni ravni (A1 – C1 po SEJO), ki ga izda IC Centra za slovenščino kot drugi in tuji jezik FF.
Brezplačno svetovanje in druge podporne oblike za vključevanje in učenje (učna gradiva za samostojno učenje).
Več informacij: UOIM
Integracija oseb s priznano mednarodno zaščito
Izvedba javnega naročila je predvidena v okviru projekta Tečaji in izpiti iz slovenskega jezika za državljane tretjih držav in oseb z mednarodno zaščito AM.S02.1.4-01 in se financira iz Sklada za azil, migracije in vključevanje (AMIF) v višini 75 % upravičenih stroškov in proračuna Republike Slovenije oziroma sredstev Urada Vlade Republike Slovenije za oskrbo in integracijo migrantov v višini 25 %.
Kraj izvajanja tečajev: Ljubljana
Oseba s priznanim statusom mednarodne zaščite prejme od svojega svetovalca/-ke za integracijo na Uradu Vlade RS za oskrbo in integracijo migrantov – UOIM napotilo, ki ga prinese na:
Cene Štupar – CILJ, Ulica Ambrožiča Novljana 5, Ljubljana
1. nadstropje, referat - pisarna 26.
Uradne ure:
od ponedeljka do četrtka: 8:00 - 11:00 in 13:00 - 16:00,
ob sredah od 13 do 17:00.
Ob petkih ni uradnih ur.
Po vrednotenju znanja je oseba razporejena v skupino, ki se bo izvajala v eni izmed jezikovnih šol; Veris d.o.o. ali Cene Štupar – CILJ.
Alida Zagorc Šuligoj 041 727 458
|
Večina govorcev slovenskega jezika živi v Sloveniji. Slovenščina je eden izmed redkih indoevropskih jezikov, ki je ohranil dvojino. Ima 25 črk, s katerimi zapisujemo 29 glasov, tri slovnična števila (ednina, dvojina in množina), šest sklonov (imenovalnik, rodilnik, dajalnik, tožilnik, mestnik in orodnik) z osmimi sklanjatvami in tremi slovničnimi spoli (moški, ženski in srednji).
Glasovne enote se delijo na:
1. samoglasnike: i; ozki in široki e; a; ozki in široki o; u; polglasnik [ə];
2. soglasnike:
– zvočniki: m, n; r, l; v, j;
– nezvočniki: p – b, f; t – d, s – z, c; š – ž, č – dž in k – g, h.
Naši profesorji in profesorice, strokovnjaki s področja slovenistike in poučevanja slovenščine kot drugega in tujega jezika, s prijaznim in razumevajočim odnosom na tečajih ustvarjajo sproščeno učno okolje.
Primož Mušič
041 349 182
Alida Zagorc Šuligoj 041 727 458
|