Tečaji slovenščine potekajo večinoma 2-3-krat tedensko po 3-4 šolske ure. Trajanje tečajev je odvisno od urnika. Pri pripravi urnikov upoštevamo praznike, počitnice in druge dejavnosti, ki potekajo v javnem zavodu Cene Štupar – CILJ. 180-urni tečaj tako traja v povprečju 3-4 mesece, 60-urni pa približno 1-2 meseca.
Vsebine tečaja se prepletajo tako, da se udeleženci učijo pravilne rabe slovenskega jezika in obenem spoznavajo slovensko kulturo, zgodovino in ustavno ureditev Republike Slovenije. Pri izvajanju tečajev upoštevamo želje in potrebe naših udeležencev.
Udeleženci 180-urnih tečajev lahko po uspešno opravljenem programu po navadi pristopijo k Izpitu iz znanja slovenščine kot drugega in tujega jezika – osnovna raven in pridobijo javno veljavno listino o znanju slovenščine za različne namene (delo, državljanstvo …) – odvisno od predznanja udeležencev in usvojenega znanja. Program 60-urnih tečajev je običajno prilagojen bolj specifičnim potrebam in željam udeležencev.
Pomoč pred vključitvijo v izobraževanje, med potekom tečaja in po zaključku dobite v Svetovalnem središču Osrednjeslovenske regije, Cene Štupar-CILJ. Pišite svetovalki ISIO: alida.suligoj@cene-stupar.si.
Prijave sprejemamo preko elektronske pošte ali osebno v pisarni vsaj 10 dni pred začetkom tečaja.
V primeru, da udeleženec poda pisno odpoved vsaj 7 dni pred začetkom tečaja, mu na transakcijski račun vrnemo 80 % vplačane šolnine. Kasnejših odpovedi ne upoštevamo, razen ob predložitvi zdravniškega dokazila (bolezen) ali v primeru, da udeležencu ni izdan vizum. Več si lahko preberete v naših splošnih pogojih,
TERMIN I - TEČAJ SLOVENŠČINE (60 UR)
Slovenščina za Neslovane (nadaljevalni tečaj)
Tečaj, primeren za neslovanske govorce, ki so že končali 180-urni tečaj v programu ZIP.
Trajanje tečaja: 10. 1. 2021 – 10. 2. 2022
Cena: 300 eur z DDV
Urnik: 3x na teden (ponedeljek, sreda, četrtek) / 4 šolske ure
Termin: popoldne med 16. in 20.uro
Vpis: do 27. 12. 2021
Lokacija: Ulica Ambrožiča Novljana 5, 1000 Ljubljana
Število udeležencev: 8-15
Potrdilo o uspešno opravljenem tečaju pridobijo udeleženci, ki so prisotni na tečaju vsaj 80 odstotkov predvidenih ur jezikovnega tečaja, aktivno sodelujejo in uspešno opravijo zaključno ocenjevanje znanja.
Alida Zagorc Šuligoj 041 727 458
|
Urša Korošec 030 646 919
|
Večina govorcev slovenskega jezika živi v Sloveniji. Slovenščina je eden izmed redkih indoevropskih jezikov, ki je ohranil dvojino. Ima 25 črk, s katerimi zapisujemo 29 glasov, tri slovnična števila (ednina, dvojina in množina), šest sklonov (imenovalnik, rodilnik, dajalnik, tožilnik, mestnik in orodnik) z osmimi sklanjatvami in tremi slovničnimi spoli (moški, ženski in srednji).
Glasovne enote se delijo na:
1. samoglasnike: i; ozki in široki e; a; ozki in široki o; u; polglasnik [ə];
2. soglasnike:
– zvočniki: m, n; r, l; v, j;
– nezvočniki: p – b, f; t – d, s – z, c; š – ž, č – dž in k – g, h.
Naši profesorji in profesorice, strokovnjaki s področja slovenistike in poučevanja slovenščine kot drugega in tujega jezika, s prijaznim in razumevajočim odnosom na tečajih ustvarjajo sproščeno učno okolje.
Urška Pahulje
041 349 182
Urša Korošec 030 646 919
|
Alida Zagorc Šuligoj 041 727 458
|