Bolničarji – negovalci so ljudje s srcem na pravem mestu. Vaše delo bo obsegalo skrb za invalidne in bolne osebe ter ljudi, ki niso več sposobni skrbeti sami zase, običajno starejše ljudi. Vaša odgovornost oz. delo z njimi bo sestavljeno iz pomoči bolnikom pri kopanju in hkrati pa boste morali spremljati vitalne znake. Kot bolničarji – negovalci oz. profesionalni ponudniki zdravstvenega varstva boste deležni velike hvaležnosti in zaupanja s strani pomoči potrebnih.
Tako pri nas kot tudi drugje po svetu se delež starejših veča, zato se povečujejo potrebe po skrbi za zdravje in dobrem počutju. Družine in ponudniki zdravstvene nege iščejo takšne izjemne ljudi, ki bodo resnično skrbeli za starejše, v vsakodnevni pomoči starejšim našli veselje in so vredni zaupanja, izkušeni ter strokovno usposobljeni.
Zaposlitveno povpraševanje po tem profilu je veliko in še narašča, kar pomeni odlično priložnost za pričetek karierne poti na tem področju.
V izobraževalni program se lahko vpiše, kdor je uspešno končal:
Pred vpisom nas lahko kontaktirate tudi prek telefona ali e pošte, ali pa se na našem naslovu oglasite na informativnem pogovoru. Po pregledu dokumentacije in analizi vaših potreb in možnosti se lahko odločite za vpis. Ob vpisu skupaj z organizatorjem izobraževanja pripravite osebni izobraževalni načrt, ki obsega pogoje, načine, oblike in roke izpolnitve z izobraževalnim programom predvidene obveznosti.
Ob vpisu pridobite tudi dostop do e-indeksa, kjer dostopate do različnih gradiv, izpitnih rokov, predavanj, konzultacij s profesorji, urnikov ter ostalih pomembnih informacij.
Preberite si tudi pogosta vprašanja in pomembne informacije.
Vpisnina znaša 125 EUR in velja za tekoče šolsko leto. Ob vpisu se udeleženec odloči za sebi najbolj primeren način izobraževanja. V kolikor želi v večji meri obiskovati predavanja lahko v paketu zakupi 10 izpitov s predavanji (šolnina) in jih odplačuje tudi na obroke. V kolikor pa se odloči za samostojno učenje in opravljanje izpitov, pa si lahko izpite in predavanja vplačuje sproti.
Izpit stane 80 EUR, izpit s predavanjem pa 130 EUR. Šolnina stane 1300 EUR – lahko jo poravnate na do 10 obrokov.
Prvo ponovno opravljanje izpita je brezplačno.
Ob vpisu je potrebno poravnati vpisnino in vsaj tri izpite ali vpisnino in prvi obrok šolnine. Vsak udeleženec si tako lahko ustvari sebi prilagojeno izobraževanje in pri tem plača samo tisto, kar dejansko koristi.
Če je plačnik PODJETJE ali druga pravna oseba, vam na podlagi naročilnice podjetja izstavimo račun.
Obveznosti v programu se prilagajajo glede na priznavanje predhodno pridobljenega znanja posameznika. Izobraževanje odraslih je posebna veja izobraževanja, zato se vam skušamo v čim večji meri prilagoditi in upoštevati potrebe posameznika.
Predavanja potekajo 2 - 4 krat tedensko v popoldanskem času, prav tako izpiti in konzultacije. Izpitni roki potekajo celo leto, veliko večino izpitov je mogoče opravljati vsaj enkrat mesečno. Tako imajo udeleženci možnost, da si tempo izbirajo sami in si izobraževanje naredijo prijazno sebi.
Izbirate lahko med obiskovanjem predavanj in samostojnim učenjem. Po zaključenem sklopu predavanj sledi izpit. Ob poudarku na samostojnem učenju pa so vam na voljo osebne in elektronske konzultacije s predavateljem, kjer predstavijo vaše obveznosti in cilje predmeta, na voljo pa so tudi za morebitna vprašanja.
Ob vpisu skupaj z organizatorjem izobraževanja pripravite osebni izobraževalni načrt, ki obsega pogoje, načine, oblike in roke izpolnitve z izobraževalnim programom predvidene obveznosti.
2 – 4 krat tedensko v popoldanskih urah po urniku
Večina predmetov nima obveznih predavanj pred izpitom, vendar vam glede na posamezno situacijo svetujemo, katere vseeno obiskovati.
Interesne dejavnosti so eno od predpisanih obveznosti v vašem programu. Tekom izobraževanja se boste lahko udejstvovali na različnih področjih, mi pa vam bomo te aktivnosti upoštevali v programu.
Predlagana področja interesnih dejavnosti:
Pozitivno morajo biti ocenjeni:
Poleg tega morajo biti opravljene:
pridobitev javno veljavne listine: SPRIČEVALO O ZAKLJUČNEM IZPITU
pridobljen naziv: BOLNIČAR NEGOVALEC/BOLNIČARKA NEGOVALKA
Zaključni izpiti potekajo trikrat letno (spomladanski, jesenski in zimski rok).
Na zaključni izpit se prijavite v referatu, kjer izpolnite PRIJAVNICO. Ob prijavi ni nujno potrebno, da imate opravljene vse izpite. Vse obveznosti morate opraviti do roka za odjavo. V kolikor se želite odjaviti od opravljanja zaključnega izpita, je potrebno v referatu izpolniti ODJAVO.
Teme za zaključni izpit, zbirno mapo in navodila najdete v svojem e-indeksu.
Mateja Lakner Vrtačnik 030 709 889 mateja.lakner-vrtacnik@cene-stupar.si
|
Tanja Zakotnik Jeršin 041 606 057
|
Naši zaposleni so strokovno usposobljeni, da vam svetujejo, vas informirajo in nudijo celostno podporo pri izobraževanju. Vsakemu posamezniku se individualno posvetimo in se potrudimo oblikovati izobraževanje, ki mu najbolj ustreza.
Vsako leto se naših izobraževanjih udeleži preko 10.000 udeležencev.
Smo ponosni imetniki certifikata Družini prijazno podjetje, zato se trudimo, da smo prijazni tako do družin udeležencev kot tudi do zaposlenih.
Z vami in za vas delujemo že 61 let!
Seznanimo vas z možnostmi za povračilo stroškov šolnine in vam pomagamo pri izpolnjevanju dokumentacije. Redno spremljamo razpise, namenjene našim udeležencem.